Vruchtbaar keukenafval
Gepost op 8 juli 2010 door Corlijn
O
ok zonder het boekje Don’t throw it, grow it! kan je een eind komen, bewijst Groene Vinger Daan. Hier een paar van zijn successen:
De avocadopitten laat ik aan twee satéprikkers in een glas water hangen. De pit moet half onder water hangen met de punt naar boven. Na een behoorlijk lange tijd splijt de pit en komt er een wortel aan. Vervolgens begint ook de steel te groeien. Nu kan hij in de aarde, goed vochtig houden!
In het begin komen er twee bladeren aan en daarna boven deze twee, weer twee bladeren enz. Het is het beste om als de tweede set bladeren zich begint te vormen, deze af te knippen zodat de plant zich zal gaan vertakken. De plant is dol op licht en veel water.
Citroen
Deze citroenplantjes komen uit pitjes die ik vrijwel direct uit de citroen in de aarde heb gestopt. Na een behoorlijke tijd kwamen ze ineens op. Volgens mij is het nog beter om de pitjes eerst even te laten drogen (een week ofzo) maar dat heb ik nu geprobeerd met een mandarijn en die is nog niet opgekomen.
Knoflook
Als laatste de makkelijkste; knoflook. Ik heb twee tenen knoflook met de punt naar boven in de grond gestopt en binnen een paar dagen begonnen ze uit te lopen. Tussen de twee tenen zie je een citroenplantje. Blijkbaar was er een pit in de aarde terechtgekomen.




ook al gemberwortel geprobeerd? en de snackpaprika’s van de AH doen het ook goed, zelfs buiten in een pot.
Wat ook goed werkt voor het laten ontkiemen van avocadopitten is ze in je composthoop planten. Door de warmte en de vochtigheid komen er na verloop van tijd vanzelf een paar boven. Bij mij werkt dit in ieder geval een stuk beter dan boven het water hangen.
Spaanse pepers uit de supermarkt doen het ook goed. Zaadjes een paar dagen laten drogen, op vochtige grond uitzaaien, afdekken met plastic en warm wegzetten. Na een ongeveer een week zijn de eerste al ontkiemd.
Ongebrande pinda’s zaaien geeft ook een grappig resultaat.
update: de mandarijn is inmiddels opgekomen maar groeit veel langzaker dan de citroenplantjes. Laatstgenoemden hebben al meerdere bladeren terwijl de mandarijn het nog met twee blaadjes moet doen..